Analityka internetowa to podstawowe i niezbędne narzędzie informujące o Twoich klientach - ich potrzebach, zainteresowaniach oraz zachowaniach. Świadome korzystanie z możliwości jakie daje Google Analytics można dużo lepiej zaplanować i przeprowadzić kampanie reklamowe i inne działania marketingowe. Dzięki wiedzy kim są Twoi klienci, jak trafiają na stronę oraz co ich interesuje, dużo lepiej poprowadzisz swój internetowy biznes.

Dlaczego to zadanie możesz powierzyć właśnie mnie?

Ponieważ posiadam niezbędną wiedzę z zakresu analityki internetowej poprate certyfikatami oraz doświadczenie, które zdobyłem podczas codziennej pracy z moimi Klientami..

Analiza serwisu

Dzięki profesjonalnej analizie Twojego serwisu /strony internetowej lub sklepu internetowego/ dowiesz się skąd pochodzą Twoi klienci - czy trafiaja na stronę z portali społecznościowych, z wyszukiwarek, czy z kampanii reklamowych; jakie treści czy produkty przyciągaja uwagę klientów; od czego zaczynają i na czym kończą odwiedziny Twojego serwisu. Musisz wiedzieć, że zaawansowane funkcje GA pozwalaja na uzyskanie jeszcze bardziej szczegółowych danych.

analityka internetowa
działania marketingowe

Planowanie strategii działań marketingowych

Korzystając z danych jakie oferuje analityka internetowa, dużo łatwiej wyznaczyć realne cele, przygotować strategie oraz harmonogram działań reklamowych i marketingowych. Znając kanały, którymi użytkownicy trafiają do Twojego serwisu można określić, na które z nich należy polożyć szczególny nacisk, tak aby jeszcze więcej klientów zapoznało się z Twoja ofertą. Wykorzystując wiedzę o treściach przyciągających uwagę Klientów dopasujesz swoja stronę internetową lub sklep internetowy do potrzeb odbiorców i przygotujesz swoja ofertę tak, aby była bardziej interesująca dla internautów.

Realizacja i śledzenie zakładanych celów

Realizacja celów marketingowych w oparciu o analizę danych pochodzących z Goggle Analytics jest dużo łatwiejsza. Dlaczego? Ponieważ na bieżąco można reagować: dokonywać niezbędnych zmian w serwisie, optymalizować koszty reklamy w poszczególnych kanałach czy nasilić działania marketingowe np. w portalach społecznościowych. Dzięki takiej, szybkiej reakcji wyraźnie poprawisz swoje wyniki finansowe, a inwestycja w serwis szybko się zwróci.

analityka internetowa

KONTAKT